Reisiblogid Travellerspoint-is

Auckland

all seasons in one day 20 °C
Vaata AU+NZ reis kasutaja tkallas reisikaartil.

Esialgsete plaanide järgi oli meil plaanis siin veeta üks või kaks ööd. Kuskohas, polnud veel aimugi muidugi. Ehk siis plaani eriti ei olnud. LP lugedes (ja ka reaalsuses ma usun) on Aucklandis ehk NZ kõige suuremas linnas kohutavalt palju, mida teha. Ainult et see eeldab enam vähem head ilma. Siis kui meie jõudsime, loomulikult sadas. Täitsa juhuslikult ringi tiirutades (sest kõik majutuskohad, kuhu me helistasime olid fully booked) sattusime sellisesse kohta nagu Mission Bay, mis on pikk pikk rannaäärne tee, kus avanevad vaated Aucklandi kesklinnale (tegime oma esimesed pildid oikuipaljudest Aucklandi kesklinna vaadetest) ja on eriti palju toredaid kohvikuid ja restorane. Kuna ainus motell, mis meil õnnestus leida oli täis, aga omanik väga abivalmilt helistas "selle piirkonna ainsasse teise motelli (mis ei olnud muide üldsegi lähedal ja kindlasti ei asunud Mission Bay piirkonnas) sõitsime seda otsima. Sest olenemata aadressist ja juhtnööridest läks meil üle poole tunni, et õige koht üles leida.

Vahepeal saatis Mait Eesti jaoks väga ebatavalisel ajal (pool 8 hommikul) sõnumi, et ta õde elab Aucklandis ja tema numbri. Mait ei saanud kuidagi teada, et me just olime Aucklandi jõudnud, ma natukene imestasin, et ta üldse mäletas, et me NZis oleme tegelikult:)

Igatahes, võtsime omale toa (tasuta wifiga, mis on siin nii ebatavaline) ja otsustasime mõnda neist Mission Bay söögikohtadest proovida. Pärast mõningast ringijalutamist (vihmas muidugi) otsustasime ühe Belgia õllekoha kasuks. Jah ma tean, et see kõlab kummaliselt, aga neil oli musselite special, mis meid Mammuga väga võlus:) Ja me ei pidanud pettuma. Tellisime mõlemad poti musseleid, aga me ei osanud elu sees oodata, et meile tuuaksegi sõna otseses mõttes mõlemale suur supipotitäis kõige suuremaid karpe, mida ma elus näinud olen. Eriti imelise valge kastmega ja kausitäie friikartulitega. Isegi kahepeale poleks me kõigest jagu saanud. Üritasime osa Topale sööta, aga ta suhtub meie musselivaimustusse millegipärast skeptiliselt. Kuigi ta mõned siiski sõi. Pärast umbes kolmandiku pidin tunnistama, et mina enam ei jäksa. Mammu oli vapram ja sai pooltest jagu. Musselite isu oli meil mõneks ajaks igatahes täis.

Järgise päeva kulutasime Aucklandi kesklinnas ringi jalutades. Endiselt sadas ja näiteks võrreldes Sydneyga pole Aucklandi kesklinn vähemalt midagi erilist. Kammisime suveniiri ja muidu poode Queen streetil, käisime sushit söömas ja Starbucksis kohvi joomas. Mingi aeg saime kokka Maidu õe Eva Mariga, kes oli väga tore ja lubas meil ööseks enda juurde jääda. Sõitsimegi North Shore'ile, kus ta elas (ja mis oli kindlasti palju toredam, kui Auckland mulle seni oli tundunud). Kuna oli parajasti laupäeva õhtu pakkus Eva Mari välja, et ta näitab meile Aucklandi ööelu. Mina ja Mammu olime kohe nõus, Topa jäi koduseks. Tsikkide õhtu ühesõnaga. Alustasime viaduktilt ja liikusime edasi K Rdile. Pärast neljandat baari baari ma loobusin lugemast, mitmesse erinevasse kohta me maandusime. Õhtu jooksul jõudsime näha nii transvestiite kui laulda kuskil klubi tagaruumis karaoket. Marion jõudis ka lubada Eva Mari mehele Jasonile, et ta tahab hommikul kell 9 ärgata ja ta water polo mängu vaadata:) (mida ta ka tegi muide)

Pühapäeval suundusime hilisele hommikusöögile suundusime mööda kaldaääset kiviteed, kus lained koguaeg üle lõid ja pidevalt pidi ajastama oma liikumist, et suuremat märjaks saamist vältida. Väga värskendav kogemus, eriti kui sul juhtub parajasti väike pohmell olema:) Veel kuulusid meie Aucklandi tegevuste hulka loomapoe külastus (kus olid maailma kõige armsamad kutsikad) ja natukene päevitamist (sest päike oli lõpuks otsustanud välja tulla). Õhtuks olime juba Whangareis, kus olime hostelisse toa võtnud, sest me ei viitsinud otse üles Bay of Islandisse sõita. Whangareis ei juhtunud midagi, peale selle, et kohtasime 23 aastast Stephenit (kes nägi välja nagu 28) ilmselt maailma ühe huvitavama ametiga - ta on keevitaja, aga teeb seda kas vee all või suurtes kõrgustes, nii et talle makstakse selle eest, et ta paar korda nädalas käiks trenni mõttes sukeldumas või mägironimas. Istusime õhtuläbi verandal ja kuulasime ta lugusid. Hommikul sõitsime edasi Paihiasse, Bay of Islandsis.

Kirjutas tkallas 22:46 Sildid New Zealand

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Kommenteerimiseks pead olema sisse loginud Travellerspoint-i.

Sisesta oma Travellerspoint-i kasutajainfo:

( Mis see tähendab? )

Kui sa ei ole veel Travellerspoint-i liige, liitu sellega tasuta.

Liitu Travellerspoint-iga