Reisiblogid Travellerspoint-is

Byron Bay

15. - 18. veebruar. Päike. Lõpuks:)

sunny 30 °C
Vaata AU+NZ reis kasutaja tkallas reisikaartil.

Kuigi teoreetiliselt me olime Byronis juba alates 13. veebruarist, siis põhilisem linnaga tutvumine käis meil hiljem ja omamoodi kahes osas. Maja, mille me esimeseks kolmeks ööks olime rentinud, asus Byroni keskusest ca 5 km lõuna poole. Meie maja asus Tallow Beachil, mis on ilus laia liivaribaga rand aga lained on üsna karmid ja vahused, nii et ei mina ega Marion seal ujuma ei jõudnudki. Pühapäeva hommikul ärgates paistis meie kõigi suureks rõõmuks päike. Hommikupooliku veetsime oma "kodurannas" tuima pannes. Võtsime päikest, jalutasime ringi ja vaatasime ringisiblivaid krabisid. Lõuna ajal läksime linna sööma sellisesse kohta nagu Balcony, peamiselt sellepärast et neil oli tasuta wifi. Marioniga sõime mõlemad musselseid tomati ja veinikastmes ja jõime siidreid. Karbid olid täitsa okei, kuigi need, mis me suvel Hispaanias sõime meeldisid meile mõlemale rohkem. Tomatipasta oli nagu üleliigne. Mammu oli ka hiljem ahnes karpide näljas kuni ma talle ühel õhtul lugesin ette ühe lõigu Anthony Bourdaine'i raamatust Kitchen Confidential, kuidas tema ei söö kunagi karpe restoranis, kus ta kokka isiklikult ei tunne. Nimelt pidavad karbid olema kokkade üks lemmik asi, mida kiiresti valmistada. Viskad karbid paariks minutiks potti ja valmis. Aga enne, kui nad potti jõuavad, ligunevad nad omaenda vedeliku sees, sest enamasti restoranid ei viitsi investeerida õigetesse karpide säilitamise nõusse vms ja samuti ei hakka enamus kokkasid enne karpide potti viskamist iga karpi ükshaaval üle kontrollima, ega ta juba avanenud ei ole (see tähendab, et karp ei kõlba süüa ja ei ole värske). Nii et tõenäosus, et su toidu hulka satub mõni halb karp, on üsna suur. Ja seda, kui halb see tunne siis on, olen ma kahjuks ka omal nahal kunagi Tais tundnud. Märksõnadeks kontrollimatu oksendamine ja kõhulahtisus. Samaaegselt.

Pärast lõunat läksime sinnasamasse Byroni main beachile ja viskasime pikali. Lained olid päris okeid ja läksime ujuma. Enne kui me Marioniga arugi saime, olime driftinud kalda suhtes kõvasti vasakule ja kui ma üks hetk märkasin, et ujujaid enam ei ole ja kohe hakkan ma surfaritele ette jääma, püüdsin kiiresti tagasi pääseda. See ei olnud üldsegi nii lihne, sest rannaäärne hoovus oli ikka kuradi tugev. Mammu võitles ka minust mõne meetri kaugusel ja kui me lõpuks põlvini vette jõudsime lõõtsutasime üsna korralikult ja otsustasime keskenduda mõneks ajaks päevitamisele. Topa seevastu sai praktiliselt kohe selgeks bodysurfingu (ootad lainet ja just ennem murdumist hakkad kaasa ujuma, nii et laine võtab su endaga kaasa ja saad teha päris pika sõidu) ja veetis vees vist üle tunni.
DSC_0907.jpg

Õhtul otsustasime ära käia Cape Byronis, kus asub Austraalia idapoolseim maismaapunkt ja ilus majakas aastast 1905. Tänu Lonely Planetile olime jällegi targemad, ja teadsime, et otse majaka juurde sõites tuleb parkimise eest maksta, aga auto saab jätta ka kuhugi allapoole. Tiirutasime veits ringi ja parkisime lõpuks Belongil Beachil, kus läks mäkke jalutusrada sildiga Lighthouse 700m. Kuskil poole tee peal me arutasime Marioniga, et see number ei saanud ikkagi õige olla ja see silt on ilmselt pandud selleks, et inimesi julgustada, sest 700m ei tundu üldsegi kaugel. Ja kui sa juba poole peal oled, siis sa võid ju samahästi lõpuni minna. Ja niimoodi julgevad ka paksud Ameerika turistid selle ronimise ette võtta. Või oli asi lihtsalt selles, et tee läks koguaeg ülesmäge. Aga isegi kui see oli rohkem kui 700m oli see igatahes seda ronimist väärt. Vaated, mis sealt avanesid olid ülikihvtid. Siinkohal seletavad pildid ilmselt rohkem. Ühes kohas oli ka selline väljaulatuv kivine neem, Topa juhtimisel me ronisime üle turistidele mõeldud aia (seal taga jätkus rada, nii et väga kohutav meie rikkumine ilmselt ei olnud) ja turnisime kividele lähemale. Kui päike hakkas loojuma, olid seal pehmelt öeldes ilusad vaated.
DSC_0773.jpg
DSC_0840.jpgDSC_0842.jpg
DSC_0878.jpg

Järgmisel päeval sai otsa meie maja rent ja kuna meie lemmikkanal näitas endiselt, et allpool rannikul jätkuvad hullud vihmad aga Byronis oli oodata enam vähem selget ilma, otsustasime veel kaheks ööks Byronisse jääda. Byron on nii mõnus linn, et tegelikult tegime me seda üsna hea meelega. Hetkeks kaalusime ka varianti põhja poole sõita, aga kuna meil oleks lõppkokkuvõttes ikkagi hiljemalt neljapäevaks vaja Sydneys olla, otsustasime üsna kiirelt ja üksmeelselt siiski Byroni kasuks. Ja ei kahetsenud. Võtsime apartmendi kohe kesklinnas, 2 magamistoa, rõdu ja suure elutoa/köögiga koha eest maksime 220 AUD öö eest. Taevas oli endiselt veits pilvine, seega veetsime paar tundi mööda surfipoode ringi rännates ja lõpuks viskasime ennast rannas lebosse. Selleks ajaks oli taevas üsna pilvitu ja päike ülikuum. Kuna meil kõigil oli kaasas 15 SPF päevituskreem ja eelmisel päeval polnud keegi kõrvetada saanud, jätkasime samas vaimus ennast kreemitades. Arvestamata, et võrreldes eilsega oli päike tegelikult palju tugevam. Pärast paari tundi rannas kurtis Topa, et tal kael hakkab põlema ja me kablutasime vahelduseks kodupoole. Siis selgus muidugi, et me kõik olime tegelikult siit sealt põlenud, mul ja Marionil kummalisel kombel just labakäed. Pärastlõuna veetsime paari siidriga rõdul lugedes ja õhtul tegime linnas väikese ringi. Viimane päev Byronis möödus nagu muuseas. Käisime hommikul söömas (hiiglaslike portsudega kohas One One One, teine koht peale Balcony, kus on tasuta wifi), siis väike shopping, ujumine, jälle sööma (Noodelbox) ja koju rõdule lugema. Kuna pidime varakult sõitma hakkama (ja kuna meil oli ka lihtsalt uni) läksime suht varakult magama. Öösel ärkasime veel metsiku vihmasaju peale (meil oli rõduuks lahti) aga hommikul pakkisime asjad kokku ja hakkasime Sydney poole liikuma.

Kirjutas tkallas 6:08 Sildid Australia

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Kommenteerimiseks pead olema sisse loginud Travellerspoint-i.

Sisesta oma Travellerspoint-i kasutajainfo:

( Mis see tähendab? )

Kui sa ei ole veel Travellerspoint-i liige, liitu sellega tasuta.

Liitu Travellerspoint-iga